Internet dla małych i średnich firm

Jakość Internetu ma niebagatelny wpływ na efektywność nowoczesnych firm. Jest to zasada dotycząca zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i średnich i małych działalności. Podpowiadamy, dlaczego warto stawiać na jak najszybsze łącza i czym się kierować przy ich wyborze.

Dobry Internet w firmie – dlaczego jest tak ważny?

Każdy świadomy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że wydajność łącza internetowego ma olbrzymi wpływ na jakość pracy wykonywanej przez jego podwładnych. Jeżeli łącze jest niestabilne, to pracownicy stają się mniej efektywni, nierzadko marnują czas, a co za tym idzie również pieniądze. Przykładowo, zbyt wolny Internet oznacza znacznie dłuższe przesyłanie plików. Ponadto taka sytuacja wiąże się z dużymi utrudnieniami w czasie wideokonferencji, a co za tym idzie utrudnia to komunikację wewnątrz firmy. Poza tym słaba jakość łącza internetowego może mieć negatywny wpływ na postrzeganie danej działalności przez jej klientów i kontrahentów. Prowadzenie rozmów biznesowych z  wykorzystaniem wolnego Internetu przekłada się na słabą jakość obrazu i dźwięku, a także na opóźnienia. W takich sytuacjach dana firma traci swój profesjonalny wizerunek.

Jak wybrać Internet dla małych i średnich firm?

Aktualnie warto stawiać na łącza światłowodowe charakteryzujące się dużą szybkością i  odpowiednią stabilnością. Taki rodzaj Internetu oznacza nielimitowany dostęp do sieci oraz niezależność od warunków atmosferycznych. Jego prędkość może wynosić nawet 1000 Mb/s, co daje możliwość wykorzystywania dużej liczby urządzeń jednocześnie. Przedsiębiorcy decydujący się na światłowód powinni korzystać z ofert operatorów umożliwiających użytkowanie łącza symetrycznego. Taka opcja oznacza równą prędkość pobierania i  wysyłania danych. Ta ostatnia odgrywa kluczową rolę w czasie przesyłania dużych plików, a także podczas brania udziału w rozmowach wideo. Jeżeli prędkość jest wystarczająca, to wideokonferencje odbywają się bez żadnych zakłóceń, a ich uczestnicy cieszą się z doskonałej jakości obrazu i dźwięku.

Popularne dodatki w ramach Internetu dla firm

Wielu dostawców usług telekomunikacyjnych daje możliwość skorzystania z atrakcyjnych pakietów dla firm. Jednym z najważniejszych elementów wchodzących w skład takich ofert jest dodatkowa ochrona antywirusowa. W związku ze wzmożoną aktywnością cyberprzestępców jest to absolutna podstawa, która zwiększa bezpieczeństwo wrażliwych danych. Ich utrata wiąże się z bardzo poważnymi konsekwencjami zarówno finansowymi, jak i wizerunkowymi. Kolejny popularny dodatek to możliwość korzystania z całodobowego wsparcia technicznego. Dzięki temu mamy pewność, że ewentualna awaria sieci nie sparaliżuje naszego biznesu. Kolejna ciekawa opcja to centra danych, w których można przechowywać serwery firmowe. Dzięki nim dane stają się jeszcze bezpieczniejsze, a ryzyko ich utraty spada do absolutnego minimum.

Światłowód INEA – wybór świadomych przedsiębiorców

INEA to doświadczony dostawca usług telekomunikacyjnych, w którego ofercie można znaleźć Internet światłowodowy dla firm. Jest to łącze symetryczne, a operator daje możliwość wyboru jego prędkości, która może wynosić od 300 do 1000 Mb/s. Ponadto przedsiębiorcy korzystający z oferty INEA mają zapewnione całodobowe wsparcie techniczne i dodatkową ochronę przed działalnością cyberprzestępców. Na tym nie koniec, operator zapewnia dostęp do nowoczesnego Data Center, które stanowi solidne wsparcie dla biznesu, zapewnia bezpieczeństwo informatyczne oraz pozwala na optymalizację procesów wewnętrznych zachodzących w danej firmie.

Wybór odpowiedniego Internetu wpływa na efektywność działań w każdej nowoczesnej firmie. Z tego względu warto stawiać na łącza światłowodowe, których prędkość pozwala na komfortowe wykonywanie wszystkich czynności w sieci. Przedsiębiorcy decydujący się na taką opcję powinni szukać dostawców, którzy pozwalają dostosować szybkość Internetu do aktualnych potrzeb firmy. Ponadto warto inwestować w oferty zawierające szereg przydatnych dodatków, takich jak dodatkowa ochrona antywirusowa i możliwość korzystania z zewnętrznej serwerowni.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz